Trening Koncentracji Uwagi
Wzmacnianie umiejętności koncentracji uwagi u dzieci w wieku przedszkolnym - zwiększenie odporności na dystraktory, wydłużenie czasu koncentracji uwagi na zadaniu, koncentrowanie się na istocie danego problemu lub zadania.
Trening Umiejętności Społecznych (TUS)
Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne. Wzmacnianie umiejętności w zakresie rozpoznawania i reagowania na swoje i cudze emocje, współpracę w grupie, usprawnianie komunikacji, radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych.
Trening Funkcji Poznawczych metodą Feuersteina
Celem zajęć jest rozwijanie funkcji poznawczych. Metoda treningu kognitywnego Instrumental Enrichment bazuje na ćwiczeniach wzmacniających samodzielność w procesie myślenia - poprzez usprawnianie i zwiększenie elastyczności procesów poznawczych, takich jak uwaga, percepcja, pamięć, umiejętność planowania, myślenie przyczynowo-skutkowe.
Trening Zastępowania Agresji (TZA)
Trening Zastępowania Agresji to uznana na całym świecie metoda wspierająca rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych. Pozwala budować szereg konstruktywnych umiejętności stanowiących pozytywną alternatywą dla zachowań destrukcyjnych i agresywnych. Problem z kontrolą emocji u dzieci bardzo często wynika z braku narzędzi i umiejętności niezbędnych
Trening asertywności
Podczas treningu asertywności uczestnicy będą rozwijać praktyczne umiejętności postawy asertywnej. Ćwiczone będą kompetencje otwartego wyrażania własnych myśli, potrzeb oraz uczuć w sposób nienaruszający granic drugiej osoby.
Warsztaty radzenia sobie ze stresem (w tym ze stresem egzaminacyjnym)
Zajęcia mają na celu zwiększenie umiejętności radzenia sobie ze stresem. Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich, którzy potrzebują skuteczniej radzić sobie w sytuacjach trudnych.
Warsztaty doskonalące umiejętności komunikacyjne, budowania relacji oraz pracy w zespole
Umiejętności komunikacyjne są fundamentem, dzięki któremu możliwe jest nawiązywanie i podtrzymywanie satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi. Prawidłowa komunikacji prowadzi także do efektywnej pracy w zespole oraz lepszego planowania i organizacji czasu.
Warsztaty wzmacniające poczucie własnej wartości
Pozytywna i adekwatna samoocena to fundament, na którym opiera się prawidłowy rozwój dziecka. Dziecko, które posiada pozytywny obraz własnej osoby chętniej eksploruje otaczającą go rzeczywistość, nabywa nowe kompetencje, nawiązuje trwalsze i bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi.
Warsztaty wspierające poczucie własnej wartości oraz umiejętności komunikacyjne dla dzieci nieśmiałych
Warsztaty mające na celu kształtowanie umiejętności interpersonalnych, budowanie prawidłowej samooceny, wzmacnianie pewności siebie i wiary we własne możliwości.
Joga dla dzieci — Warszawa
Joga to jedna z najchętniej wybieranych dziś aktywności fizycznych. Jak się okazuje, nie jest ona dedykowana jednak wyłącznie osobom dorosłym, ale również starszym i młodszym dzieciom.