W związku z tym, że autyzm jest diagnozowany najczęściej u dzieci, do właśnie dla nich kierujemy organizowane przez nas zajęcia. Czym się one wyróżniają? Są każdorazowo dostosowywane do aktualnych potrzeb grupy oraz łączą w sobie pracę nad problemami z zabawą i nauką interakcji z innymi dziećmi.

Terapia autyzmu w Warszawie

Dedykowane dla najmłodszych zajęcia terapeutyczne uczą przede wszystkim umiejętności społecznych, które nie zawsze są tak dobrze rozwinięte, jak u dzieci spoza spektrum autyzmu. Ponadto służą one rozwojowi komunikacji i mowy, stymulują zmysły, procesy poznawcze oraz operacje myślowe, a dodatkowo uczą zauważać i rozumieć emocje — swoje lub innych. Zajęcia dla dzieci z autyzmem pomagają rozwiązywać problemy związane z trudnymi zachowaniami oraz służą zaspokajaniu potrzeby poczucia własnej wartości.

Profesjonalne wsparcie terapeutyczne w spektrum autyzmu — Warszawa i okolice

Zaburzenia ze spektrum autyzmu u dziecka to nie powód do paniki, ponieważ profesjonalnie prowadzona terapia pomaga nabywać najmłodszym pacjentom umiejętności, dzięki którym następuje poprawa w funkcjonowaniu emocjonalno-społecznym. Indywidualne podejście do każdego z maluchów, pełen empatii i wsparcia język, a także troska o podopiecznych sprawia, że prowadzone przez nas zajęcia dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu to najlepsze, co możesz zagwarantować swojemu dziecku. Zapraszamy!