Wspieranie rozwoju emocjonalno-społecznego dzieci w wieku przedszkolnym

Dbanie o prawidłowy rozwój dziecka jest niesamowicie istotne. Troska o właściwie kształtującą się psychikę, czy emocje będzie miała  wpływ na całe jego życie, dlatego warto wykorzystać wszystkie dostępne środki, aby ułatwić maluchowi wejście w dorosłość. Kiedy pociecha zmaga się z trudnościami w komunikacji, jest wyobcowana, nie może prawidłowo odczytać swoich emocji lub ich wyrazić, warto sięgnąć po różnorodne techniki wspierające, takie jak specjalistyczne formy terapii.

Dogoterapia w przedszkolu i inne ciekawe zajęcia

W Centrum Edukacji Wytrenowani w Warszawie przygotowaliśmy bogatą ofertę różnorodnych zajęć zarówno dla najmłodszych maluchów, jak i tych, które powoli wkraczają w wiek szkolny. 

Dużą popularnością cieszy się u nas np. dogoterapia w przedszkolu, polegająca na prowadzeniu zajęć terapeutycznych z wykorzystaniem specjalnie przeszkolonych psów. Zajęcia pomagają dzieciom wyrazić emocje, opanować stres, przepracować traumy i otworzyć się na rówieśników. Wśród innych popularnych terapii proponujemy także:

  • gordonki – warsztaty oparte na wykorzystaniu pozytywnego wpływu muzyki. Muzykoterapia polega między innymi na tańcu, śpiewie i grze na instrumentach;
  • bajkoterapię, czyli docieranie do dzieci poprzez opowieści terapeutyczne. Pozwala to na rozwój kreatywności i wyobraźni;
  • choreoterapię polegającą na aktywnej pracy ciałem, odbywającą się w rytm muzyki. Choreoterapia nazywana jest również terapią tańcem;
  • sensoplastykę, czyli wzmacnianie percepcji zmysłowej poprzez kontakt z różnorodnymi materiałami;
  • jogę dla dzieci –  zajęcia pozwalają na wyciszenie się i opanowanie myśli. Te umiejętności są kluczowe w dalszej edukacji oraz w przyszłej pracy.

Opieka doświadczonej kadry terapeutów

Nasze warsztaty prowadzą tylko najlepsi specjaliści psychologii dziecięcej, dlatego jesteśmy w stanie zagwarantować wysoki poziom, a także szybkie efekty. Jeżeli maluchy regularnie uczęszczają na zajęcia, z czasem będzie można zauważyć, że robią coraz większe postępy w rozmaitych sferach życia, na przykład poprzez znacznie łatwiejsze nawiązywanie znajomości, czy też poprawę zdolności motorycznych.

Trening umiejętności społecznych dla dzieci

Współczesne dzieci  w wieku przedszkolnym mają o wiele większe problemy w obszarze nawiązywania i utrzymywania znajomości niż ich rodzice kilkadziesiąt lat temu. Sporo czasu spędzają bowiem przed ekranem komputera lub telewizora, ograniczając tym samym kontakty międzyludzkie. Z tego powodu trening umiejętności społecznych dla dzieci może okazać się niezwykle korzystny i przyczynić się do ich prawidłowego rozwoju. Na przykład terapia zespołu Aspergera przebiegnie znacznie szybciej, jeśli wdroży się takie zajęcia do harmonogramu malucha.

Zajęcia, które oferujemy w Centrum Edukacji Wytrenowani, są prowadzone w różnych placówkach, np. w szkołach, klubach osiedlowych czy klubach malucha w Warszawie. Warto więc skorzystać z takiej możliwości, aby zapewnić swojemu dziecku lepszą przyszłość. Zadzwoń już dziś i sprawdź wolne terminy!