Warsztaty dla rodziców nastolatków — Warszawa

Wiek nastoletni to niezwykle burzliwy okres w życiu ludzi. To czas buntu, skomplikowanych relacji z rówieśnikami, ale też rodzicami, którzy zaczynają w młodym człowieku powoli dostrzegać niezwykłą przemianę w dorosłego. Jeżeli dodamy do tego huśtawkę hormonalną, to możemy być pewni, że otrzymamy prawdziwą mieszankę wybuchową. Nic więc dziwnego, że z naszym dzieckiem coraz trudniej się porozumieć, bo wiecznie mamy wrażenie, że nas nie słucha, a każda prośba kończy się kategorycznym „nie”. Rozwiązaniem może być udział w warsztatach dla rodziców nastolatków, jakie organizujemy na terenie Warszawy.

Ciekawe warsztaty wychowawcze dla rodziców z Warszawy

W ramach 4 grupowych spotkań dla rodziców przekazujemy wiedzę o tym, jak mówić, żeby dzieci nas słuchały i jak słuchać, aby do nas mówiły. Podpowiadamy, jak mądrze wpierać młodego człowieka tak, aby nie czuł się tym przytłoczony czy krytykowany. Dzięki warsztatom wychowawczym pomagamy pogłębiać więź łączącą opiekunów i dziecko. Forma grupowych spotkań stwarza przestrzeń do wymiany różnorodnych doświadczeń. Zapraszamy!

Dla kogo?
Warsztaty kierowane do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.


Cel warsztatów
Wzmacnianie kompetencji wychowawczych rodziców i opiekunów. Uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę dotyczącą rozwoju dziecka i nabywają umiejętności, które pozwolą mierzyć się z nowymi i trudnymi sytuacjami życia codziennego.
Program zajęć oparty jest na założeniach metody stworzonej przez Faber i Mazlish „ Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, jak mówić, żeby dzieci nas słuchały?”. Podczas spotkań poruszane są tematy dotyczące granic w relacji dziecko – osoba dorosła, wsparcia dziecka w radzeniu sobie z emocjami, motywacji do podejmowania współpracy, wspierania samodzielności oraz wzmacniania poczucia własnej wartości. Omawiane są metody pozytywnego wzmacniania dzieci (alternatywy kar), by wspólnie rozwiązywać problemy i dbać o relacje.


Korzyści dla rodziny wynikające z uczestnictwa w Warsztatach Umiejętności Wychowawczych
Zajęcia grupowe (10-15 uczestników). Zagadnienia poruszane w trakcie spotkań moderowane są przez specjalistów, który w angażujący sposób edukuje i pomaga rodzicom i opiekunom zmieniać kształt relacji z dzieckiem. Poprzez udział w warsztatach pogłębia się relacja między rodzicami/ opiekunami i dziećmi. Uczestnicy mają szansę spojrzeć na trudności dziecka jego oczami, by łatwiej zrozumieć i adekwatnie zareagować na pojawiające się wyzwania w relacji. Zajęcia zachęcają do refleksji nad własnymi postawami wychowawczymi i sposobami reagowania w różnych sytuacjach życia codziennego. Praca w grupie umożliwia wymianę doświadczeń oraz przyjmowanie różnych perspektyw, zmniejszając poziom napięcia i frustracji.

Wzmacniające więzi warsztaty dla dzieci i rodziców – Warszawa

Na warsztaty kształcące umiejętności wychowawcze zapraszamy zarówno opiekunów lub rodziców, jak i dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym, w tym osoby pragnące pielęgnować relacje, a także je odbudować. Podczas spotkań tłumaczymy, jak ważną rolę odgrywa cierpliwość oraz wyrozumiałość w procesie nawiązywania i utrzymywania więzi opartej na wzajemnym zaufaniu, jak również szacunku. Po spotkaniach z doświadczonymi, wykwalifikowanymi instruktorami uczestnicy przekonują się, że do osiągnięcia swoich celów niezbędna jest współpraca. Wychowawcze warsztaty dla dzieci i rodziców, które organizujemy w Warszawie, to inwestycja w przyszłość rodziny, dlatego zachęcamy do zapisywania się na spotkania, dzięki którym przekonają się Państwo, że o wiele więcej korzyści można osiągnąć poprzez grę do tej samej bramki.


Czas trwania:
Zajęcia grupowe trwające 90 minut, 1 raz w tygodniu w cyklu 4 spotkań.